Peter Schiff: Gold „Harder to Confiscate“ Than Bitcoin as Searches Spike

Schiff wysuwa kilka kontrowersyjnych twierdzeń na temat sprawności złota jako głównego nurtu zainteresowania zarówno fali złota, jak i Bitcoinów.

Bitcoin (BTC) traci na złocie, jeśli chodzi o łatwość transportu i konfiskaty, mówi Peter Schiff.

W tweecie z 29 lipca, złoty robak i niesławny sceptyk Bitcoin Profit twierdził, że łatwiej jest przenieść i zachować własność metalu szlachetnego.

Złoto jest „absolutnie zdatne do transportu“
„Złoto jest całkowicie mobilne i trudniejsze do skonfiskowania niż Bitcoin“, napisał Schiff.

Komentarz ten wywołał natychmiastowy luz, a zwolennicy BTC od razu zwrócili uwagę na niedociągnięcia złota.

Poza tym, że jest fizycznie nieporęczne i dlatego trudniejsze w transporcie, złoto od dawna jest niezwykle trudne do prywatnego przechowywania. Jak zauważył Saifedean Ammous w swojej popularnej książce „The Bitcoin Standard“, konfiskata złota przez rząd na początku XX wieku skutecznie położyła kres indywidualnej suwerenności opartej na fizycznych zapasach złota.

Schiff nie od razu poparł swoje twierdzenia o złocie, ale jest już dobrze znany z poparcia dla złota jako nadrzędnego atutu w stosunku do jakiejkolwiek kryptokurcji.

Ponieważ XAU/USD osiąga rekordowy poziom 1.958 dolarów w stosunku do dolara amerykańskiego, Schiff był w świątecznym nastroju, mając mało czasu na kłótnie na korzyść Bitcoina podczas debaty ze współzałożycielem Morgan Creek Digital, Anthonym Pompliano, w ten weekend.

Jednak w odpowiedzi na jego tweet, Robert Breedlove, prezes Parallax Digital, nie był tak wyrozumiały.

„Dosłownie każdy istniejący dolar jest echem skonfiskowanego złota“, odwzajemniał się, odnosząc się do dwudziestowiecznej polityki rządu.

Rekordy cenowe napędzają zainteresowanie Google’a

Sukcesy złota w dolarach amerykańskich przysłużyły się mu jednak dobrze, jeśli chodzi o główny nurt zainteresowania. Według danych z Google Trends, zainteresowanie wyszukiwarką „Jak kupić złoto“ wzrosło w miarę pojawiania się wszechobecnych rekordów.

Bitcoin również zwiększył swój profil reklamowy, ale w ciągu ostatniego tygodnia złoto uległo zmianie.

Jak donosi Cointelegraph, BTC / USD uderzając roczne wzloty 11.400 dolarów zaskoczył analityków, ale musi jeszcze przetłumaczyć na retest historycznych wzlotów 20.000 dolarów.