Oto dlaczego Bitcoin znajduje się na krawędzi widzialnej ogromnej zmienności

Bitcoin został złapany w uporczywej walce na boki handlu w ciągu ostatnich kilku dni, z presją sprzedaży widać powyżej 19.000 dolarów, pozwalając niedźwiedzie do iskry wielu silnych selloffs w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Wszystkie te odrzucenia doprowadziły do tego, że krypto waluta tworzy serię wyższych niż niskie, co jest niewiarygodnie byczym wzorem technicznym, który może wskazywać, że poważny wzrost jest nieuchronny, jeśli będzie utrzymywany przez dłuższy okres czasu.

Ta techniczna siła z pewnością uderzyła w niedźwiedzie, ale presja sprzedaży pomiędzy 19 500 a 20 000 dolarów jest nadal znacząca i może nadal hamować jej wzrost w nadchodzących dniach i tygodniach.

Konsolidacja obserwowana w związku z tą ostatnią walką pomiędzy kupującymi i sprzedającymi może nie trwać zbyt długo. Jeden z traderów zauważył, że krypta zbliża się do wierzchołka masywnego trójkąta, który może być przyczyną ogromnej zmienności w najbliższym czasie.

Wzorce te zazwyczaj skutkują wybiciem byka, co może oznaczać, że następne pchnięcie wyżej będzie szybkie i gwałtowne.

Bitcoin konsoliduje się jako byki broniące 19.000 dolarów

W momencie pisania, Bitcoin jest notowany w dół po obecnej cenie 19.160 dolarów. To właśnie w tym miejscu handlował w ciągu ostatnich kilku dni.

$19,000 było kluczowym poziomem dla BTC, ponieważ przerwy powyżej i poniżej tego poziomu wydają się być zdarzeniami określającymi trend.

Trendy Bitcoinów w średnim okresie będą prawdopodobnie zależeć od ich stałej reakcji na 19.000 USD, ponieważ utrzymujący się poziom obrotów powyżej lub poniżej tego poziomu może zapewnić poważny wgląd w jego średnioterminową perspektywę.

Kluczową wadą Bitcoinu jest jego wsparcie w wysokości około 18.600 dolarów, a następny poziom oporu wynosi 19.400 dolarów.

Analitycy twierdzą, że BTC znajduje się na granicy dostrzegania ogromnej zmienności

Jeden z analityków wyjaśnił w ostatnim tweecie, że Bitcoin jest na skraju ogromnej zmienności w najbliższych dniach.

Wskazuje on na kształtowanie się trójkąta po niedawnym spadku kryptokurwaluty do poziomu 16 400 dolarów.

„Kiedy nie ma pewności co do kierunku, zawsze przełączam się na liniowy wykres $BTC, aby odfiltrować szumy rynkowe. Istota ceny pokazuje wyraźną konsolidację, która kurczy się w formie trójkąta. Biorąc pod uwagę wierzchołek, dziś spodziewałbym się dużego przełomu i dużej zmienności. Set stops fam“, powiedział wskazując na poniższy wykres.

Nadchodzących kilka dni powinno dać wgląd w długoterminowe znaczenie tej formacji tworzącej trójkąt na akcji cenowej Bitcoina.